Jdi na obsah Jdi na menu
 


CSI: Crime Scene Investigation

14. 1. 2008

CSI (Crime Scene Investigation) - jsou to lidé, kteří se za pomoci nejmodernějších vědeckých metod snaží rozluštit i zdánlivě neřešitelné případy. Vedle dopadení pachatele mají ještě jeden a možná důležitější úkol. Musí se postarat o maximální ochranu těch, kteří se stali obětí trestného činu.
Gil Grissom (William Petersen) je ve své branži veteránem. Stojí v čele vyšetřovacího týmu, který pracuje pro kriminální úřad v Las Vegas. Členy jeho týmu jsou Catherine Willows (Marg Helgenberger), která jako matka samoživitelka neustále balancuje mezi láskou ke svému zaměstnání
a povinnostmi rodiče, Warrick Brown (Gary Dourdan), muž s přesným analytickým mozkem a jistou hráčskou slabostí, se kterou se snaží usilovně bojovat, Nick Stokes (George Eads), který touží stát se v týmu vyšetřovatelů jedničkou a nováček Sara Sidle (Jorja Fox). Tým se dostává do častého konfliktu s bývalým šéfem kapitánem Jimem Brassem (Paul Guilfoyle), který byl nedávno přeřazen na oddělení vražd. 
Bez  ohledu na případné neshody se však hrdinové seriálu musí v první řadě snažit o co nejrychlejší vyřešení všech případů, které se jim dostanou na stůl. Do jejich repertoáru se vejde vše od loupeží až po vraždy. Při své práci mají k dispozici ty nejmodernější vědecké metody, ale samozřejmě nezapomínají ani na zdravý rozum. Ostřílený Grissom a jeho podřízení se řídí jedním osvědčeným heslem: „Nikdo nesmí říci, že jsme se alespoň nepokusili."

Eric SzmandaObrazek

Herec

Datum narození:

24.07.1975 

Místo narození:

Milwaukee, Wisconsin, USA 

Znamení:

Lev

Narodil se 24. 7. 1975 v Milwaukee v USA. Navštěvoval střední školu v Mukwonago ve Wisconsinu, kde v roce 1993 maturoval. Byl členem divadelního kroužku a zahrál si v mnoha hrách. Také k muzice měl blíž než ke kterémukoli školnímu předmětu, a tak pokud zmizel za školu (a nebyla to výjimka), našli ho u jeho oblíbených bubnů. Po skončení školy se dlouho rozhodoval, jestli do budoucna zvolí muziku nebo film. "Nevím, co mě vlastně baví víc, a tak se snažím co nejvíc skloubit obojí dohromady," říká a slova doplnil činy, když založil vlastní produkční společnost.. U několika filmů se tak objevil jako hudební poradce např. film "Life as a House". Eric je velkým fanouškem Marylina Mansona. V roce 2003 dokonce hrál v Mansonově klipu "Saint", ale tento videoklip nebyl v USA nikdy uveřejněn. Před kamerou se Eric poprvé objevil v roce 1999 v televizním filmu Dodge´s City a poté si zahrál v několika seriálech. Nabídka na roli v Kriminálce Las Vegas přišla v roce 2000 a zajistila mu celosvětovou pozornost. "Greg je sympaťák. Myslím, že bych si s ním v mnoha věcech rozuměl," srovnává se Eric se seriálovou postavou. U divaček jednoznačně zvítězil a to mu pomohlo i v další kariéře. O miláčka žen projevili zájem filmoví producenti a nejspíš o něm ještě uslyšíme. Eric však nezapomíná ani na prkna, která znamenají svět. Je v angažmá hollywoodského divadla Stages Theatre Center. Líbí se mu hudba Islandské skupiny Sigur Rós. Má dva bratry: Roba a Bretta. Během natáčení seriálu Kriminálka Las Vegas žil Eric několik měsíců v domácnosti kolegy z CSI, George Eadse, kde se staral o jeho psa, protože George byl mimo město a Eric se nabídl, že mu psa pohlídá. Eric má psa, zlatého retrievra, který se jmenuje Dax.V současné době žije v Los Angeles.

Gary DourdanObrazek

Herec

Datum narození:

11.12.1966 

Místo narození:

Philadelphie, Pennsylvanie, USA 

Znamení:

Střelec  

 Do podvědomí diváků se Gary Dourdan dostal hlavně díky roli Warricka Browna v seriálu Kriminálka Las Vegas (CSI). Za sebou má však už více seriálových počinů, např. v televizním seriálu Swift Justice ztvárnil hlavní roli, dále hrál v NY Undercover, Cold Feet, Beggars and Choosers. Za celovečerní filmy jmenujme Imposter s Gary Sinisem, Vetřelec: Vzkříšení (Alien: Resurrection) se Sigourney Weaver a Winonou Ryder, Playing God, Scarred City a The Weekend. Naposledy hrál v televizním filmu Muhammad Ali: King of the World. Gary Dourdan žije nyní v New Yorku.

George EadsObrazek

herec

Datum narození:

01.03.1967 

Místo narození:

Fort Worth, Texas, USA 

Znamení:

Ryby

George navštěvoval Belton High School v Beltonu, v Texasu. Promoval v roce 1985 a dalších 5 let chodil na Texaskou Tech University. Jeho celé jméno je George Coleman Eads III., podle otce Arthura Colemana „Cappy“ Eadse. Jméno matky je Vivian Baker a sestra se jmenuje Angela Eads. Doma v Los Angeles má George labradorského retrívra, kterému dal jméno Maverick. Potom vlastní dvě Harley Davidsons, Porche 911 a stříbrného Cadillaca Escalade.

Jorja FoxObrazek

Herečka

Datum narození:

07.07.1968 

Místo narození:

New York, USA 

Znamení:

Rak  

Jorja Fox celým jménem Jorja-An Fox, její jméno se vyslovuje stejně jako název americkéhoi státu Georgia. Jorja strávila dětství v malém přímořském městě Melbourne Beach na Floridě. Navštěvovala Hoover Junior High v Indialantic na Floridě. Chodila na střední školu v Melbourne na Floridě, kde byla objevena pro modelling. Matka Marilyn byla belgicko-kanadské národnosti (1927-1996). Otec je irský Kanaďan (narozen 1924). Má staršího bratra Jeffa (nar. 1957). Její rodiče imigrovali z Montrealu do USA. Od té doby, co se přestěhovala do Los Angeles, začíná pravidelně vystupovat v televizních filmech a seriálech (The West Wing, Missing Persons, Ellen). Hrála v televizních filmech Memento s Guy Piercem a Carrie Anne Moss, Tiara Tango s Jean Smart a Robertem Wagnerem, Hungry Bachelors Club a v poslední době Down With The Joneses. Je zapřísáhlou vegetariánkou a chce se stát vegankou. Doma má jednoho psa: fenku boxera Ali, a dvě kočky: Rumplestiltskin a kocoura Sida Poitier. Ráda cestuje, hraje na kytaru a zpívá. Za jednu episodu v "Kriminálka Las Vegas" dostává 100 000 dolarů. Jorja je spoluzakladatelkou Honeypot Productions, nezávislé avantgardní divadelní společnosti v Los Angeles. Na její činnosti se podílí jako herečka, scenáristka i režisérka.

Marg HelgenbergerObrazek

herečka

Datum narození:

16.11.1958 

Místo narození:

North Bend, Nebraska, USA 

Znamení:

Štír

Mary Margaret Helgenberger se narodila 16. listopadu 1958 jako dcera otce Hugha a matky Kay Helgenbergrových ve Freemontu v Nebrasce USA. V mládí vystudovala školu Kearney State College v Nebrasce a poté univerzitu Northwestern v Illinois. Už od mala se chtěla věnovat hraní ve filmech. Její očekávaná první herecká role přichází až roku 1984, kdy přijímá roli v televizním seriálu RYANS HOPE, kde se také setkává se svým přítelem Alanem za kterého se roku 1989 vdává a s nímž žije doposud. Účinkuje také v dalších seriálech jako SHELL GAME, CHINA BEACH a později POHOTOVOST s Georgem Clooneym. Na svou první filmovou roli čeká do roku 1989. Přijímá ji ve fantasy dramatu NAVŽDY, režírovaném Stevenem Spielbergem o odvážném i když trochu podivínském hasiči, který až přiliš riskuje svůj život při hašení požárů. Marg hraje v dalších filmech nicméně jde spíše o nízko rozpočtové TV filmy jako třeba BLIND VENGEANCE, OČIMA VRAHA či CESTA KOVBOJŮ. V roce 1995 získává malou roli ve filmu Michaela Baye MIZEROVÉ o dvou miamských policajtech, kteří pátrají po heroinu, který byl odcizen ze skladu zabavených Miamskou policií. Její zásadní zlom v herecké kariéře přichází roku 2000 díky seriálu KRIMINÁLKA:LAS VEGAS, kde hraje vyšetřovatelku Catherine Willows. Seriál se během několika odvysílaných epizod stává doslova fenoménem, který nám ukazuje titěrnou práci kriminalistického týmu, která spočívá v zajišťování stop po pachateli. Seriál má v současné době natočen neuvěřitelných sedm sezón a o dalších se uvažuje. Dále hraje po boku Julie Robertové v americkém dramatu Stevena Soderbergha ERIN BROCKOVICH a roku 2004 v komedii V DOBRÉ SPOLEČNOSTI. Marg tu hraje Ann Foremanovou a film vypráví o 49-letém řediteli vydavatelské společnosti, který je vystřídán mladým ambiciózním 26-letým expertem. Svou degradaci nese těžce a i přes vzájemné počáteční neshody se z těchto dvou stávají dobří přátelé, ovšem do doby než se mladý šéf vydavatelství zamiluje do dcery svého přítele. V roce 2005 získává Marg Ocenění pro divácky nejoblíbenější ženskou televizní star (People's Choice Award Favorite Female Television Star 2005).

Paul GuilfoyleObrazek

herec

Datum narození:

28.05.1949 

Místo narození:

Bosto, Massachussets, USA 

Znamení:

Blíženci  

Paul Guilfoyle se narodil Bostnu .Navštěvoval střední školu Boston College High School, kde byl vynikajícím hokejistou. Účastnil se charitativní akce Ronalda McDonalda Hockey Challenge v Seattlu v roce 2005. Je také často chybně považován za syna herce se stejným jménem Paul Guilfoyle, ale tito dva herci spolu nemají nic společného, kromě jména a skvělého hereckého nadání.

Robert David HallObrazek

herec

Datum narození:

09.11.1947 

Místo narození:

East Orange, New Jersey, USA 

Znamení:

Štír

V roce 1981 se mu narodil syn Andrew, kterého má s bývalou ženou Connie Cole. Robert David Hall má amputované obě dvě nohy po bolestivých popáleninách, které měl na 65% těla. Je to po vážné dopravní nehodě, která se mu stala v roce 1978, když jeho auto bylo zdemolováno 18 - kolovým náklaďákem. Musí používat protézy. Svou třetí ženu Judy potkal rok po nehodě na hudebním veletrhu. Svatba se konala až 20 let poté. Herec, který si nikdy neoholil své vousy, měl jako jakousi satisfakci po nehodě v podobě práce v rádiech a dabingu. Jeho role invalidního patologa v seriálu CSI byla původně psána pouze na jednu epizodu, ale nakonec byla.

William L. PetersenObrazek

herec, producent

Datum narození:

21.02.1953 

Místo narození:

Evanston, Illinois, USA 

Znamení:

Ryby  

William Louis Petersen je americký herec dánského původu. Narodil se 21. února 1953 v Evanstonu (Illinois, USA) Petersen vystudoval Bishop Kelly High School v Boise, v Idahu (1972). Byl přijat do Idaho State University na fotbalové stipendium. Původně si chtěl zvýšit svůj průměr na Idaho State, a tak Petersen vzal kurzy herectví, které mu změnili cíle jeho života. Odešel ze školy, a v roce 1974 odjel za profesorem herectví do Španělska, zde si zdokonalil své herecké schopnosti jako Shakepearový herec. Později se vrátil zpátky do Idaha se snem: stát se hercem. Neschopný udržet neherecké zaměstnání se vrátil domů do Chicaga za příbuznými a stal se hercem v divadle a získal Actors' Equity card. Účinkoval se Steppenwolfskou divadelní společností a byl spoluzakladatelem Remains Theater Ensemble, v kterém také působili vynikající Chicagští herci jako Gary Cole a Ted Levine Kariéra tohoto uznávaného herce začala malým dílkem už v roce 1981 ve filmu Thief. V roce 1986 hrál Willa Grahama ve filmu Manhunter (později předěláno jako Red Dragon). Od roku 2000 do součastnosti se stal nejvíce proslulým rolí Gilla Grissoma v Kriminálce Las Vegas. Petersen má dceru Maite z minulého manželství a v červnu 2003 si vzal svojí dlouholetou přítelkyni Ginu Cirone.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář